Fora  ›  Naturyzm / Naturism  ›  Rozmowy o naturyźmie / Discussions about naturism
 

Naturyzm zimą - grupa naturyzmorsów:)

Wprawdzie lato jeszcze całkiem nie odeszło, a ja już myślę o zimie... tak, tak, tak mam:) choć pewnie co niektórych przyprawia to o dreszcz... zimna;) Dopiero co Kolega podsunął ciekawy pomysł, żeby założyć naturystyczną grupę "morsów", inaczej, bawiąc się w słowotwórstwo, naturyzmorsów;) Ciekaw jestem bardzo, czy znajdą się pośród nas zdeterminowani do takiego spędzania czasu zimą. Sam jestem póki co, od kilku lat jestem obserwatorem wyczynów prawdziwych "morsów" i nie widzę problemu, aby taką zabawę rozpocząć tyle, że wolałbym naturystycznie, ze zrozumiałych względów:) Czekam na odzew, bo przygotowania czas zacząć, póki jeszcze nie jest za zimo:) Ahoj!
brrr, ja tam wolę wygrzewać się na słoneczku aniżeli kąpać się w zimnej wodzie gdy temp. powietrza też jest niska. Co innego jeziorko przy saunie... wtedy to by było co innego. Chciałbym móc kiedyś skorzystać z sauny a zaraz po niej wytarzać się w śniegu :) Na pewno fajne uczucie Ale bez sauny? Do zimnej wody? Nie, nie, to nie dla mnie i nie dla mojej żony

Witam na forum! Jak można to zobaczyć w jednym z moich albumów, uprawiam zimowy naturyzm, zresztą nie ja jeden na tym portalu. Warunki jakie muszą być spełnione to słoneczny dzień , w miare puszysty śnieg i brak wiatru. Mogę nawet ponad godzinę golasować przy pieciostopniowym mrozie w takich warunkach. Oczywiście trzeba się trochę ruszać , nacierać śniegiem i oczywiscie być w butach. Najbardziej marzną stopy. A potem gorąca herbatka (najlepiej  z rumem) doskonale smakuje. W tym roku też mam zamiar chociaż kilka razy tak pogolasować na śniegu i wszystkich zachęcam do zimowego golasowania. Kąpieli w przeręblu jeszcze nie próbowałem, choć wiem, że niektórzy to robia. Pozdrawiam na golasa.

W naszym wykonaniu to tylko wyjście z saun zewnętrznych na świeże powietrze (ewentualnie kapiel w zewnętrznych basenach, nacieranie śniegiem po wyjściu z sauny) :):)

Pewnei nie ma to wiele wspólnego z morsami - ale to chyba wszystko na co nas stać :):)

U nas podobnie jak u Zaczadzonych, z sauny na zewnątrz pooddychać mroźnym, świerzym powietrzem. Co do nacierania, to tylko brzydsza połowa to lubi, ta ładniejsza ewidentnie ciepłolubna. :)

Cześć zimowe golasy!!!

Podobno są tacy naturyści, którzy jeżdżą nadzy na nartach. Wiem to z NNS, gdzie jest taki teksy, cytuję : 

W dn.13.02.05 na stronie www.onet.pl pojawił się artykuł "Narty na golasa":
Dachstein to wapienna grupa górska w Alpach Salzburskich (do 2995 m). Niezapomnianą i pouczającą wyprawą może być wycieczka do Rieseneishöhle (Olbrzymie Groty Lodowe).
Słynne jaskinie liczą miliony lat i ciągną się na długości 80 km. Lód ma 500 lat, ale z roku na rok jest coraz grubszy – 8-metrowa „góra lodowa” od pierwszych pomiarów w 1910 r. urosła dwukrotnie.
Mammuthöhle (Groty Mamucie) wyglądają właściwie tak samo, z tą różnicą, że nie ma w nich formacji lodowych. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem (wyłącznie w języku niemieckim) i urozmaicone jest pokazem slajdów wyświetlanych w nastrojowej atmosferze odległej jaskini, przy akompaniamencie muzyki, której dźwięki łączą się z odgłosem kapiącej wody.
Grupy jaskiń (III–X) znajdują się na wysokości 1350 m, 10 min pieszo od pierwszej stacji kolejki linowej Dachstein (stacja Schönbergalm). Kolejka kursuje co 20 min. Zwiedzanie każdej z nich zajmuje niemal godzinę.
Położona w dolinie (w kierunku Bad Aussee) Koppenbrüllerhöhle (IV–IX) należy do jaskiń Dachsteinu i wypełniona jest wodą.
Kolejka linowa w górach Dachsteinu zatrzymuje się na trzech stacjach. Najwyżej (2109 m) położona jest Krippenstein, skąd turyści mogą podziwiać pasmo Dachsteinu na południu i Hallstätter See na północy. W zimie jest to popularny region narciarski. Naturyści mogą uprawiać narciarstwo biegowe nago, a o szczegóły tej oryginalnej rozrywki należy pytać w biurze informacji turystycznej.

Więc naturyzm zimowy to nie tylko kapiel w przeręblu (chyba można też powiedzieć "w przerębli") . 

Pozdrawiam wszystkich zimowych morsów na golasa.

Dodam jeszcze, że już zaczynam się przygotowywać do zimowego golasowania. W Łodzi jeszcze dotąd w dzień są temperatury dodatnie ale już w nocy bywa blisko zera a nawet już było poniżej zera. Żeby sie zahartować i uodpornić  na zimno,  golasuję nocą na balkonie. Zacząłem od 15 minut a teraz już wytrzymuję do pół godziny. To oczywiscie nie jest zaden zimowy naturyzm ale tak mozna sie przyzwyczaic do przebywaniana golasa w niskiej temperaturze. Dobrze wpływa na krążenie. Potem wypijam kieliszek koniaku (brandy) i pod pierzynke. Fajnie sie śpi po takim zabiegu. To nieprawda, ze choruje sie od przemarzniecia, tylko od wirusów i bakterii. A do przebywania nago w niskiej temperaturze mozna pryzwyczaic organizm. Zachecam do spróbowwania. Życzę miłego golasowania zimą. Pozdrawiam wszystkich gołych morsów.

Wprawdzie jeszcze nie zima ale już dzisiaj golasowałem w plenerze. Temperatura około zera i było słoneczko.  Pojechaliśmy za miasto i przez pół godzinki golasowałem w plenerze. Super sprawa. Potem rozgrzałem sie w domku gorącą herbatką z rumem. Zachęcam do zimowego golasowania.

a my kochamy ciepło i za nic nas nie zmusicie na nacieranie śniegiem hiihihii :)))))))))))) pozdrowionka dla naturystów

Czy jest ktoś chętny z Warszawy na naturystyczne morsowanie ? znam jedno miejsce koło warszawy gdzie można się kąpac zimą 

Właściwie moje wpisy znalazły się chyba w niewłaściwym miejscu bo naturyzm zimowy, czyli golasowanie na śniegu, tarzanie się w śniegu i nacieranie się puszystym śniegiem na mrozie nie ma własciwie nic wspólnego z "morsowaniem", które wiąże się koniecznie z kąpielą w zimnej wodzie. Założę wobec tego nowy temat : "Golasowanie zimą na śniegu" i może grupę, bo widzę, przegladając profile, ze nie tylko uprawiam zimowy naturyzm na sniegu. Zatem ten temat opuszczam pozdrawiajac jego uczestnikow i życzę milego morsowania.